BLOG

Tu nájdete najnovšie články

TapHome – Inteligentná domácnosť

Predstavte si, že jedným dotykom na svojom mobilnom telefóne stlmíte svetlo, zatiahnete žalúzie, nastavíte si požadovanú teplotu v izbe, zapnete krb, saunu a mnoho ďalších vymožeností. Páčila by sa Vám takáto predstava? Inteligentný dom Vám uľahčuje život. Nemusíte vstávať kvôli žalúziám, ísť do každej miestnosti a zapínať kúrenie, starať sa o zapnutý varič alebo povypínať svetlá. Naopak, inteligentný dom sám pred...

Vedeli ste, že zabezpečovací systém dokáže viac, ako len chrániť Váš dom?

Mnoho ľudí si pod pojmom „zabezpečovací systém“ predstaví iba alarm, ktorý ich môže ochrániť pred zlodejmi a vykrádačmi. V dnešnej dobe majú zabezpečovacie systémy oveľa viac ďalších funkcií, ktoré chránia nie len Váš majetok a rodinu, ale aj Vaše zdravie a uľahčujú Vám každodenný život. Niekoľko z nich si predstavíme v tomto článku.

10 spôsobov, ako si zabezpečiť svoj domov počas dovolenky

Nastal čas dovoleniek a tým sa začala aj „sezóna“ pre domových vykrádačov. Mnoho ľudí podceňuje bezpečnosť svojho domu alebo bytu. Svoje domácnosti majú vybavené hodnotným majetkom a bez kvalitného zabezpečenia dávajú zlodejom šancu na poriadny úlovok. Nedajte im možnosť a buďte o krok vpred!

Prečo a ako si vybrať Smart videovrátnika?

Komfort pre domácnosti a ich návštevníkov, zvýšená bezpečnosť, nenáročná inštalácia a výhodná investícia. To všetko Vám prináša smart videovrátnik! Čo je to videovrátnik? Jednoducho povedané, je to druh vstupného systému, ktorý má funkcie klasického dverného zvončeka, avšak obsahuje aj niekoľko funkcií navyše. Ako už vyplýva z názvu, okrem zvukového signálu je dostupný aj video výstup, ktorý môžete sledovať...

Stará elektroinštalácia vs. súčasné požiadavky elektroinštalácie

Stará elektroinštalácia vs. súčasné požiadavky elektroinštalácie Tak ako sa zvyšuje životná úroveň, narastá aj počet elektrických spotrebičov v domácnostiach a s nimi aj požiadavky týkajúce sa elektroinštalácie. 

Ako si vybrať vhodný zabezpečovací systém?

Bohužiaľ, ani naši štvornohí miláčikovia nedokážu ochrániť náš domov na 100%. Hovorí sa, že sezóna zlodejov je najmä počas dovolenkového obdobia. Pravda je však taká, že pohov si nedajú ani na jeseň, v zime, či na jar. Ak sa rozhodujete, ako zabezpečiť svoj dom, byt či inú nehnuteľnosť, máte na výber z niekoľkých možností. Na ochranu majetku môžete využiť elektronické zabezpečenia a kamerové systémy. 

Ozvučte si svoj dom moderne a štýlovo

Ozvučenie rodinného domu (prípadne bytu) sa zdá ako jednoduchá záležitosť. No predsa máme každý iné požiadavky a predstavy. Niekto kladie dôraz na cenu, niekto na dizajn, iný na kvalitu alebo na jednoduchosť ovládania. Možností ozvučenia je viac než dosť a preto vybrať si môže byť náročné. Aj v tomto smere sa technológie vyvíjajú neskutočnou rýchlosťou a na trhu nájdeme už aj inteligentné systémy...

Na čo by ste nemali zabudnúť pri elektroinštalácii v dome

Aby ste sa vo vašom dome cítili čo najkomfortnejšie, mal by sa váš dom prispôsobiť vám a nie vy jemu – to sa týka aj elektroinštalácie. Ak nie je elektroinštalácia urobená profesionálne a kvalitne, môže vám neskôr spôsobiť nepríjemné starosti. 

21 praktických tipov, ako ušetriť energiu v domácnosti

Šetríme energiu v domácnosti – šetríme svoje financie, aj životné prostredie! Energetika je každodennou súčasťou nášho života. Sprevádza nás od ranného vstávania až po večerné zhasínanie svetla pred spánkom. Dobre navrhnutý energetický systém výrazne ovplyvňuje nie len naše financie, ale aj celkovú kvalitu, komfort a imidž našej domácnosti. 

6 tipov ako skontrolovať kamerový systém

Keď teplota vonku klesá pod bod mrazu, začíname robiť preventívne opatrenia na svojich domoch a autách. Prečo by to malo byť inak pri bezpečnostných kamerách? Tie potrebujú zimnú údržbu rovnako ako čokoľvek iné, dokonca omnoho viac, ak používate vonkajšie bezpečnostné kamery, ktoré budú vystavené vlhkosti a teplotám pod bodom mrazu 24 hodín denne, 7 dní v týždni.